Zwiedzanie Lublina

warto rozpocząć od usługi Lublin City-Tour, dzięki której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o mieście i jego zabytkowych obiektach. 

Usługa Lublin City-Tour, to wygodne i szybkie zwiedzanie miasta, możliwe dzięki przemieszczaniu się turystów elektrycznymi mini-busami do zabytkowych obiektów. Proponowane przez nas trasy zaczynają się u podnóża wzgórza zamkowego na placu Zamkowym, gdzie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z historii Lublina. Dalsze zwiedzanie zależy od wybranej przez turystów trasy, które różnią się czasem trwania, ceną oraz dostępnymi atrakcjami turystycznymi.

Przekaz informacji na trasie standardowej dostępny jest w wersji audio-guide w ośmiu językach: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. W języku hebrajskim jest nagrana trasa specjalistyczna, prowadząca po lubelskich judaikach.

Nagrania wykonane są przez „native speakerów”. Oprócz tego, kierowca busa, pełniący jednocześnie funkcję przewodnika, uzupełnia informacje „na żywo” w językach: polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

Teksty do nagrań zostały opracowane przez Wojciecha Górskiego – historyka, przewodnika po Lublinie, autora kilku książek o Lublinie:

1. Cyklu „Lublin mało znany”:

     a) Część I. „Historia czynami pisana” (2018 rok),

     b) Część II. „Przeszłość zabytkami zapisana” (2023 rok),

    c) Część III. „Turystyczny Lublin dla pokoleń” (2018 rok).

2. „Poczet wybitnych lublinian i osób zasłużonych dla Lublina” (2018 rok),

3. „Unia Lubelska – twór niedoskonały” (2019 rok),

4. „Lublin  little known. Part I. History by deeds written” (2019 rok) – angielska wersja książki „Lublin mało znany. Część I. Historia czynami pisana”.

W przygotowaniu są następne pozycje Autora z serii „Lublin mało znany”:

a1) „Historia czynami spisywana”, jako zmienione wydanie Części I – planowany rok wydania: 2023,

d) „Niecodzienność Lublina dość wcześnie się zaczyna” – planowany rok wydania: 2024, 

e) „Si quaeris miracula – Przewodnik po zabytkowych obiektach sakralnych Lublina” – planowany rok wydania: 2024.

 Szczegóły, dotyczące publikacji Autora można doczytać na stronie: „admontem.pl”.

Oprócz usługi Lublin City-Tour przy pomocy busów elektrycznych, nazywanych popularnie meleksami, świadczymy usługi przewodnickie „na żywo” po Starym Mieście, obiektach sakralnych i Muzeum Narodowym na zamku. Polecamy usługę licencjonowanego przewodnika lub zwiedzania we własnym zakresie, np. korzystając z książkowego przewodnika „Lublin mało znany. Część II. Przeszłość zabytkami zapisana”. 

Do świadczenia usługi po obiektach zamkniętych posiadamy system tour-guide – nadajnik z mikrofonem oraz odbiorniki ze słuchawkami.  

Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z usług przewodnickich są umieszczone na podstronie „Usługi przewodnickie”.

 

Ulotka Lublin City Tour 2021 r.