Zwiedzanie Lublina

warto rozpocząć od usługi Lublin City-Tour, dzięki której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami    o mieście i jego zabytkowych obiektach. 

Usługa Lublin City-Tour, to wygodne i szybkie zwiedzanie miasta, możliwe dzięki przemieszczaniu się turystów do zabytkowych obiektów  elektrycznymi pojazdami typu meleks. Proponowane przez nas trasy zaczynają się  u podnóża wzgórza zamkowego na placu Zamkowym, gdzie prezentowane są najważniejsze wydarzenia            z historii Lublina. Dalsze zwiedzanie zależy od wybranej przez turystów trasy, które różnią się czasem trwania, ceną oraz dostępnymi atrakcjami turystycznymi.

Zobacz krótki film o Lublin City Tour i opinie pierwszych klientów.

Obecnie przekaz informacji na trasie standardowej dostępny jest w wersji audio-guide w ośmiu językach: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. W języku hebrajskim jest nagrana trasa specjalistyczna, prowadząca po lubelskich judaikach.

Nagrania wykonane są przez „native speakerów”. Oprócz tego, kierowca busa, pełniący jednocześnie funkcję przewodnika, uzupełnia informacje „na żywo” w językach: polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

Teksty do nagrań zostały opracowane przez Wojciecha Górskiego – historyka, przewodnika po Lublinie, autora kilku książek o Lublinie. Można je nabyć w punktach informacji turystycznej i na stronie admontem.pl. 

Oprócz usługi Lublin City-Tour przy pomocy busów elektrycznych, nazywanych popularnie meleksami, świadczymy usługi przewodnickie po Starym Mieście, obiektach sakralnych i Muzeum Narodowym na zamku. Polecamy usługę licencjonowanego przewodnika lub zwiedzanie we własnym zakresie, np. korzystając z książkowego przewodnika „Lublin mało znany. Część II. Przeszłość zabytkami zapisana”. 

Do świadczenia usługi po obiektach zamkniętych posiadamy system tour-guide – nadajnik z mikrofonem oraz odbiorniki ze słuchawkami.  

Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z usług przewodnickich są umieszczone na podstronie „Usługi przewodnickie”.

 

Ulotka Lublin City Tour 2021 r.