Zadzwoń
+48 887 447 888
+48 603 786 833

O City Tour

 CO TO JEST LUBLIN CITY TOUR?

 

LUBLIN CITY TOUR  – to nowy w Lublinie sposób zwiedzania miasta, realizowany przez właścicieli i pracowników firmy ATLAS TRAVEL, na wzór zwiedzania  innych miast Polski i Europy.

 

 

 

Atrakcje turystyczne Lublina można zobaczyć  podczas przejazdu  przez miasto elektrycznymi pojazdami. Informacje o mijanych obiektach przekazywane są turystom przez głośniki: przez przewodnika z mikrofonem lub odtwarzane z elektronicznego odtwarzacza.

 

 


     Bus LUBLIN CITY TOUR     Lublin City Tour    

 
– JAK SKORZYSTAĆ Z USŁUGI LUBLIN CITY-TOUR? mapa do strony


Miejsce naszego startu jest na ulicy Świętoduskiej, jednak do busa można dosiąść się w następujących punktach:

– Plac Litewski
– Plac Wolności
– Plac Katedralny
– Plac Zamkowy

 

 

 – ILE  CZASU  ZAJMUJE  ZWIEDZANIE  ELEKTRYCZNYMI BUSAMI  na  „Szlaku Zabytków Lublina”? :

 Zwiedzanie Lublina przy pomocy elektrycznych pojazdów zajmuje  na tej trasie  ok 60 min.

 

 – ILE OSÓB MOŻE ZABRAĆ EL-BUSIK LUBLIN CITY TOUR?

 W każdym busie jest 14 miejsc: 13 miejsc  dla pasażerów + 1 miejsce dla kierowcy.

Busików jest dwa: żółty i zielony. Tak więc równocześnie  możemy obsłużyć 26 osób.

 

 – CZY PRZEJAZD BUSAMI JEST BEZPIECZNY DLA DZIECI?

Pojazdy LUBLIN CITY TOUR są pojazdami wolnobieżnymi.  Poruszają się z prędkością do 25 km/1 godzinę.

Wszystkie miejsca dla pasażerów wyposażone są w pasy bezpieczeństwa.

 

        pasy bezpieczeństwa w naszych busach City Tour      Zdjęcie0600      pasy bezpieczeństwa w naszych busach City Tour

 

 

– W JAKIM JĘZYKU MOŻE BYĆ ŚWIADCZONA USŁUGA CITY TOUR? 

 

 

     Flag_of_Poland   Flag_of_the_United_Kingdom.svg   Flag_of_Ukraine.svg   flaga-niemiec   flaga-rosji

 

Od wielu lat obserwujemy w Lublinie wielojęzyczne grupki turystów indywidualnych, którzy są zainteresowani naszym miastem, jego bogatą historią i teraźniejszością.

O ile jeszcze informacje o Lublinie  są łatwiej dostępne w języku polskim, to przybyszom zza granicy, nie mówiącym po polsku jest o wiele trudniej je odnaleźć i powiązać z obiektami na które patrzą, spacerując po lubelskim Starym Mieście, czy deptaku.
Chcemy w szybki, wygodny i ciekawy sposób zaprezentować Lublin w możliwie wielu wersjach językowych, tak aby każdy miał dostęp do najważniejszych i najciekawszych informacji o naszym mieście w zrozumiałym dla niego języku.

 

 

Próbka nagrania w języku polskim.


Przy próbie realizacji tego celu napotkaliśmy niespodziewane przeszkody:

1) władze miasta, nie zezwoliły na wjazd naszych pojazdów city tour ani na Stare Miasto w Lublinie, ani też na deptak na Krakowskim Przedmieściu. Tym samym  najważniejsze i najładniejsze obiekty zabytkowe Lublina możemy pokazywać tylko z daleka, lub tylko o nich mówić, że takie są, nie pokazując ich wcale.

2) Nie uzyskaliśmy zgody na stałe miejsce postoju dla naszych pojazdów, w miejscu gdzie turyści mogliby do nas łatwo trafić.

3) Nasza oferta jest więc taka, na jaką pozwalają nam warunki, stworzone przez obecne władze miasta. Zamiast atrakcyjnego Krakowskiego Przedmieścia pokazujemy więc zaniedbane kamienice i podwórka ulicy Zielonej. Taka jest więc obecna „promocja” Lublina – kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r., miasta Dziedzictwa Europejskiego, łączącego wydarzeniami i zabytkami kulturowy Zachód ze Wschodem.

 

Prosimy więc o jak najszersze wsparcie tych wszystkich, którzy pragną tak jak my, przybliżyć nasze miasto turystom – pokazać jego piękne obiekty, świadczące o wielkiej roli Lublina w historii i kulturze Polski i Europy – zwłaszcza w XVI i XVII wieku. Postarajmy się przekonać władze, że kiedyś Lublin zyskał na gościnności wobec przybyszów obcych kultur i języków i powinien kontynuować swe tradycje gościnności wobec turystów, spragnionych poznania atrakcji turystycznych miasta i przekonanych, że władze Lublina właściwie promują turystycznie Lublin, dopóki… nie przekonają się o tym, korzystając z naszych usług Lublin City-Tour.

 

Czyżby Lublin miałby być jedynym miastem w Polsce, gdzie po Starym Mieście mogą kursować samochody spalinowe w liczbie kilkuset pojazdów, a nie mogą jeździć pojazdy elektryczne, specjalnie przeznaczone do pokazywania atrakcji turystycznych w mieście?

 

właściciele i pracownicy
firmy ATLAS TRAVELProjektowanie stron www: Go3.pl Marcin Ładziak